כסא גלגלים ממונע

המציאות מראה כי אוכלוסיות רבות זקוקות לכסא גלגלים, בין אם באופן קבוע ובין אם לפרק זמן מוגדר. מה שחשוב להדגיש הוא שיש מגוון רחב של דגמי כסאות, כל אחד בעל מאפיינים ייחודיים משלו. מעבר לכך ישנם שני סוגים של כיסא גלגלים המותאם לפי משקל הראשון לאנשים עד למשקל של 120 ק"ג, והשני לאנשים עד למשקל של 170 ק"ג.

המאמר הבא מתייחס ליתרונותיו המגוונים של כסא גלגלים מתקפל, אשר נחשב כיום, בעיני רבים, לבחירה המומלצת ביותר בתחום.

המעלה המרכזית: ניידות

כסא גלגלים מתקפל, בנקודת ההתחלה, הופך את מלאכת ההתניידות לפשוטה פי כמה. כאשר קיפול כסא הגלגלים אפשרי, ולרוב בהליך פשוט בכל קנה מידה, המעבר ממקום למקום עם כסא הגלגלים נעשה בצורה מהירה ופשוטה. את כסא הגלגלים המתקפל ניתן לאחסן בתא המטען של הרכב, למשל, ובכך לינסוע איתו ממקום למקום. הדבר מגדיל בצורה ניכרת את המקומות אליהם יכולים להגיע הסובלים מקשיי ההתניידות, מה שמאפשר להם לשמור על אורח חיים ראוי, וכמובן – גם לצאת ולשאוף אוויר צח.

יש לציין כי מבחינה טכנית, כסא גלגלים מתקפל יהיה לרוב גם קל משקל באופן יחסי: דגמים מובילים עשויים להיות במשקל של לא יותר מאשר כ-23 קילוגרם, כולל סוללה (בדגמים הכוללים כזו). הדבר מתיישב אף הוא עם פשטות ההעברה של הכסא, והופך את ההתניידות למלאכה נוחה גם מבחינה פיזית. זאת, במיוחד על רקע עובדה נוספת, והיא שהכסאות המתקפלים נוטים להיות בעלי יכולת תמרון מרשימה, המקלה על התנועה גם במקומות צרים או מורכבים למעבר של כסא גלגלים "רגיל".

חשיבותו של אחסון בטוח

מבחינה בטיחותית, על כסאות גלגלים מתקפלים קל לשמור. הסיבה העיקרית לכך נוגעת לעובדה שניתן, בהמשך לנקודה הקודמת, להעביר אותו בין מקומות ביתר קלות. את הכסא המתקפל אפשר לאחסן בחדר בו נמצאים, בצורה נוחה בכל קנה מידה (בארון, למשל), ובכך נמנע הצורך למצוא עבורו פתרונות הנחשבים לבטוחים הרבה פחות. המציאות מראה, לראיה, שלא מעט בעלי מוגבלויות משאירים את כסא הגלגלים או הקלנועית שלהם בחנייה, בהיעדר ברירה אחרת, מה שמגדיל את פוטנציאל הגניבה שלהם בעשרות מונים.

מגוון רחב של דגמים

היתרונות המגוונים של קיפול כסא הגלגלים הביאו לכך שמרבית הדגמים האיכותיים של כסאות גלגלים, המגלמים בתוכם את מיטב הטכנולוגיה, יכללו בתוכם את האופציה החשובה הזו. כסא גלגלים ממונע מתקפל נחשב כיום לבחירה כמעט מובנית מאליה עבור לא מעט אנשים, כאשר המפרט הטכני של הכסא הוא מגוון ועשיר בכל קנה מידה. נקודה חשובה אחרת היא אפשרות ההתאמה לצרכים של האדם המשתמש בכסא הגלגלים הלכה למעשה, כשגם במקרה הזה הדגמים המתקפלים יכללו בתוכם לרוב שלל אפשרויות התאמה.